Nowotwór odbiera sprawną przyszłość małemu Jasiowi

0
475

Janek urodził się 24 września 2022 roku z połamaną kością piszczelową oraz strzałkową lewej nóżki. Wada ta nie daje mu możliwości normalnego rozwoju i będzie powodować trudności, jeśli nie całkowitą niemożność chodzenia… Pierwsze scenariusze obejmowały leczenie niosące za sobą widmo innych uszkodzeń m.in. kolana i powłok skóry, a nawet amputację nogi…

Po  konsultacji w klinice Doktora Paleya w Warszawie,  Zespół lekarzy stwierdził, że jest to nowotwór – dysplazja włóknista kości ze stawem rzekomym. Przyczyna oraz rozległość zmian w nóżce Jasia czynią ten przypadek wyjątkowo skomplikowanym i trudnym do rekonstrukcji.

Koszt pierwszej, najbardziej skomplikowanej operacji, to ponad 450 000 zł. Dodatkowo już wiadomo, że będzie potrzebnych kilka kolejnych operacji, a także długotrwała rehabilitacja. I tak do momentu, aż Janek przestanie rosnąć.

W tym momencie nóżka Jasia jest cała wykrzywiona, luźna, sprawia wrażenie wiszącej na skórze w miejscu niewykształconej kości… ale jest w niej czucie, to bardzo dużo znaczy! Jasiu stara się z całych sił… Rusza paluszkami, stara się podnosić nóżkę, jednak coraz częściej ten ruch zdaje się sprawiać Mu ból. Czucie w nodze, to wciąż za mało, by niedługo mógł próbować raczkować, czy co jest naszym marzeniem CHODZIĆ!

Rodzice Jasia potrzebują naszego wsparcia, ponieważ cena leczenia ich ukochanego Synka przerasta ich możliwości finansowe. 
Przekaż swój 1,5% podatku i wesprzyj leczenie  małego Jasia
Nas to nic nie kosztuje, a może tak wiele zmienić. 

Szczegóły znajdziecie na plakacie