Rozmowy z Ministrem Skarbu Państwa na temat problemów w Energetyce

0
1282

Kolezanki i Koledzy

Od poniedziałku 26stycznia br. rozpoczęły sie rozmowy Sekratariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ “solidarność” z Ministerstwem Skarbu. Rozmowy te dotyczą problemów w Energetyce, które zgłaszaliśmy w piśmie z miesiąca września 2014r. Są to między innmi:

  • Bezpieczeństwo pracy
  • restrukturyzacja w sektorze energetycznym
  • naruszenie umów społecznych
  • łamanie prawa proacowniczego i związkowgo przez Zarząd Spółek

Rozmowy dotyczą równiez rozwiązanai się Zwiazków Pracodawców Energetyki oraz informacji płynących z Zarządów Spółek i przedsiębiorstw energetycznych o odstapieniu stosowania ponad zakładowaego układu zbiorowego pracy. W Poniedziałkowym spotakniu ze strony związkowej udział wzięli:

  1. Roman Rutkowski
  2. Jerzy Moryc
  3. Kazimierz Grajcarek

Ze strony Ministerstwa:

  1. Minister Skarbu Państwa – Włodzimierz Karpiński (początek spotkania) do końca spotkania w rozmowach brał udział Minister Zdzisław Gawilik oraz dwóch Dyrektorów Departamentu w Ministerstwie Skarbu

Zauważyliście Koleżanki i Koledzy równiez, poniewaz otrzymuję od was takie telefonu, że portale społecznościowe oraz prasa informują społeczeństwo ze odbyby sie konsultacje Ministerstwa ze Związkami Zawodowymi NSZZ Solidarność w sprawie konsolidacji Spółek Energetycznych. Prowadzone rozmowy nie są konsutlacjami w sprawie konsolidacji. Konsekwencje rozmów z powyzej wymienionych punktów będą omawiane na dzisiejszym spotkaniu, w którym udział wezmą Minister Skarbu Państwa oraz Prezesi Spółek Energetycznych.