23-24.06.2016 Obradowała Komisja Krajowa NSZZ Solidarność

0
837

W Jednia Letnisko koło Radomia spotkali się członkowie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność (KK). Wybór miejsca obrad nie był przypadkowy, wynikał z 40 rocznicy Czerwca 1976r. i wydarzeń z Radomiu. KK przyjęła stanowisko w , którym złożyła hołd bohaterskim robotnikom Radomia, Ursusa i Płocka. W drugim przyjętym stanowisku oddano hołd robotnikom Poznania, którzy jako pierwsi w powojennej Polsce wystąpili przeciwko komunistycznej władzy w czerwcu 1956 r.
Z członkami KK spotkał się Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. W krótkim wystąpieniu nawiązał do rocznicy czerwca 1976 oraz przedstawił aktualne problemy z jakimi boryka się partia rządząca. Odpowiadał też na szereg pytań, które dotyczyły miedzy innymi: -wieku emerytalnego, planu Morawieckiego, służby zdrowia, umów śmieciowych, pracy Sądów prokuratur i PIP, ograniczeniu handlu w niedzielę, emerytur SB-ków, zmian kadrowych, Amazona.
W roboczej części członkowie KK wysłuchali informacji z prac: Prezydium, zespołów KK, Rady Dialogu Społecznego, Rady Ochrony Pracy, sekretariatów branżowych i regionów. Kontynuowano dyskusję na temat projektu nowej ustawy o związkach zawodowych.
W drugim dniu obrad odbyło się spotkanie z Głównym Inspektorem Pracy Romanem Giedrojciem. Tematem przewodnim spotkania była skuteczność PIP, szczególnie w zwalczaniu coraz powszechniejszych umów śmieciowych.
Dyskusja o planach rozwoju Związku zakończyła zebranie KK.

źródło:sgie.pl/ske