Informacje w kodzie kreskowym. Elektroniczna legitymacja związkowa

0
845
Ruszył druk nowych elektronicznych legitymacji związkowych. Wszystkie informacje dotyczące członków będą zapisane w  kodzie kreskowym dokumentu. Użytkownicy legitymacji będą korzystać z dodatkowych bonusów i przywilejów.
 
Dzięki zapisom znajdującym się w kodzie kreskowym powstanie baza danych członków Związku. 
 
Krajowy Zjazd Delegatów w 2014 roku umieścił w uchwale programowej zapis o konieczności “opracowania i upowszechnienia legitymacji związkowej, która umożliwia elektroniczny zapis danych”. – To jest najważniejszy powód, dla którego przystępujemy do tego projektu. Zobligował nas KZD w Bielsku- Białej – mówi Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego “Solidarności”, jednocześnie szef regionu Podkarpacie, w którym prowadzony jest w chwili obecnej projekt pliotażowy. Prezydium KK podjęło decyzję o przeprowadzeniu pilotażu w regionie Podkarpacie i Wielkopolska, tak aby przetestować nowe elektroniczne legitymacje jednocześnie w małym i dużym regionie. 
 
 – To nowoczesne rozwiązanie. Wszystkie najważniejsze informacje zapisane będą w kodzie kreskowym. Właściciele tych legitymacji będą mogli korzystać z dodatkowych przywilejów związanych z jej posiadaniem – dodaje zastępca przewodniczącego KK.
źródło: www.solidarnosc.org