Spotkanie związkowych liderów z prezesem PiS, premierem i ministrami w Warszawie

0
777

W poniedziałek wieczorem (25.02) odbyło się pilne spotkanie liderów NSZZ „Solidarność” z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i kilkoma ministrami oraz premierem Mateuszem Morawieckim. Jak poinformowała po spotkaniu rzecznik partii Beata Mazurek ma być powołany specjalny zespół roboczy rządowo-związkowy. Jednym z problemów jest zażegnanie groźby strajku w oświacie. 

Jak już wielokrotnie informowaliśmy NSZZ „Solidarność” powołał kolejne sztaby protestacyjne by zawalczyć o budżetówkę, w tym pensje w oświacie i podniesienie kwoty wolnej od podatku, kryterium stażowe wieku emerytalnego, a także odmrożenie kwoty naliczania funduszu socjalnego.

Po stronie rządzącego PiS udział wzięli prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz ministrowie pracy i polityki rodzinnej Elżbieta Rafalska, edukacji Anna Zalewska, spraw wewnętrznych Joachim Brudziński i sekretarz stanu w ministerstwie energii Grzegorz Tobiszowski. Ze strony Solidarności stawiło się ścisłe prezydium ogólnopolskiego sztabu protestacyjno-strajkowego z przewodniczącym Piotrem Dudą.

Postanowiono powołać dwa zespoły robocze. Jeden pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego, który zaproponuje konkretne rozwiązania dotyczące emerytur, kwoty wolnej od podatku, i innych postulatów. I drugi, pod przewodnictwem ministra Tobiszowskiego, który zajmie się szeroko pojęta kwestia emisji i wzrostu cen energii.

We wtorek (26.02) na spotkaniu Komisji Krajowej które odbędzie się w Gdańsku będzie powołamy kilkoosobowy zespół ze strony Związku po czym przystąpimy do negocjacji. Taką informację przekazał po spotkaniu Piotr Duda.

źródło: http://www.solidarnosc.gda.pl