Strona społeczna RDS apeluje do Marszałka Sejmu

0
760
“Apelujemy do Marszałka Sejmu o podjęcie wszelkich działań zmierzających do wyjaśnienia procedury głosowania nad ustawą budżetową na 2017 rok”. Organizacje pracowników i pracodawców uczestniczące w pracach Rady Dialogu Społecznego wystosowały wspólne stanowisko pod wpływem wydarzeń, które miały miejsce w ostatnich dniach w parlamencie.
Autorzy dokumentu podkreślają, że posłowie i senatorowie powinni postępować zgodnie z Konstytucją RP. Budżet jest jedną z kluczowych ustaw, dlatego procedura jego przyjęcia powinna być maksymalnie przejrzysta i nie pozostawiać wątpliwości, co do jej legalności. Strona społeczna RDS apeluje do Marszałka Sejmu o podjęcie wszelkich działań zmierzających do wyjaśnienia procedury głosowania nad ustawą budżetową na 2017 rok.
Kolejny apel kieruje do Marszałków Sejmu i Senatu, aby w porozumieniu ze środowiskiem dziennikarskim zostały przygotowane zasady współpracy.  Do czasu ich wspólnego opracowania powinny obowiązywać dotychczasowe zasady.
 
Protesty społeczne stanowią nieodłączną część demokracji, przypominają szefowie organizacji pracowników i pracodawców. Tym samym wyrażają “głęboki sprzeciw wobec wszelkich wystąpień nawołujących do konfrontacji na ulicach”. Racje mniejszości powinny być artykułowane i słuchane z szacunkiem, przypominają.
 
Pod listem podpisali się liderzy NSZZ “Solidarność”, OPZZ, Forum ZZ, Związku Pracodawców Business Centre Club, Konfederacji Lewiatan, Związku Rzemiosła Polskiego i Pracodawcy RP.
Stanowisko dostępne TUTAJ