XXI akcja Honorowego Oddawania Krwi

0
857

 

 

 

 

 

 

Już po raz XXI Klub Honorowych Dawców Krwi ENERGA-KREW zorganizował akcję honorowego oddawania krwi. 
Odbyła się ona na terenie centrali naszego Oddziału, przy ul.Tuwima. Jest to coroczna akcja, podczas której nasi pracownicy, znajomi oraz mieszkańcy Olsztyna oddają krew w mobilnym punkcie poboru krwi, tzw. krwiobusie. Podczas tegorocznej akcji zebrano ponad 14 litrów krwi.

“Oddając krew – darujesz życie” – to hasło towarzyszy działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża od ponad 56 lat – od czasu, gdy PCK zajął się organizacją i propagowaniem honorowego krwiodawstwa oraz uświadamianiem znaczenia krwi w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.Co prawda, za sprawy związane z przetwarzaniem krwi odpowiada służba krwi podległa Krajowemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, jednak planowe i rytmiczne zaopatrzenie regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa w życiodajną krew możliwe jest przede wszystkim dzięki honorowym dawcom.

Ruch Honorowych Dawców Krwi jest integralną częścią struktury PCK i obecnie zrzesza blisko 200.000 członków i wolontariuszy, którzy poza systematycznym i planowym oddawaniem krwi, promują oraz upowszechniają ideały Ruchu zjednując mu tym samym nowych sympatyków.

Drodzy Krwiodawcy, krwiodawstwo to dla Was satysfakcja, a dla potrzebujących Waszej krwi – szansa i bezcenny dar życia. 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami i oddali cząstkę siebie, jednakże szczególne podziękowania kierujemy pod adresem  Darka i Mikołaja, którzy po raz pierwszy oddali krew. Panowie liczymy, że przyłączycie się do naszego Klubu.

Poniżej znajdziesz fotorelację oraz informację co możesz otrzymać oddając krew.

fotorelacja

RCKiK w Olsztynie informuje, że Kancelaria Prawna Frąckowiak & Jankowski z siedzibą w Olsztynie przy ul. Kazimierza Jagiellończyka 27/2 zadeklarowała zamiar udzielania Krwiodawcom bezpłatnych porad prawnych. Celem skorzystania z porady, prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z krótkim regulaminem. Szczegóły